Długoterminowa analiza czasowa BTC

W ostatniej analizie zatytułowanej „Długoterminowa analiza wolumenowa na BTC” przedstawiłem zachowanie się ceny Bitcoina w kontekście wskaźników opartych o wolumen.
W dzisiejszej analizie postanowiłem przedstawić to samo ujęcie wykresu, jednakże w kontekście analizy czasowej względem halvingów występujących na BTC.

Uwaga: Aby zrozumieć sposób wyznaczania poszczególnych faz, zalecam zapoznanie się z poprzednią analizą.

Halvingi

Jak widać na wykresie zaznaczyłem trzy halvingi jakie dotychczas mieliśmy na Bitcoinie oraz jeden, który dopiero ma nastąpić w dniu 28 marca 2024 roku.
Dotychczasowe Halvingi:
- 29 listopada 2012 roku
- 9 lipca 2016 roku
- 15 maja 2020 roku

Uwaga: daty halvingów uwidocznione na wykresie są inne z uwagi na zmianę interwału z dziennego na tygodniowy.

Analiza czasowa

Przedstawiona analiza wskazuje, że od Halvingu do szczytu (ATH) w danym cyklu mijało od 70 do 78 tygodni (niebieskie mierzenie). Następnie następowała bessa i faza korekcyjna, która trwała do blisko 130 tygodnia od halvingu (zielone mierzenie). Zgrywa się to z żółtym mierzeniem, które wskazuje, że przy poprzednich bessach zakończenie spadków następowało odpowiednio 77 i 74 tygodni przed nadchodzącym halvingiem. Fioletowe mierzenie pokazuje natomiast ilość tygodni pozostającą do następnego halvingu od początku bessy.
Analiza ta pokazuje, że nieubłaganie znajdujemy się w bessie, która potrwa gdzieś do jesieni 2022 roku. Końca spadków można wypatrywać gdzieś w okolicach końca października - początku grudnia 2022 roku.
Co ciekawe dwa ostatnie całe cykle wzrostowe trwały idealnie 152 tygodnie, co pokazuje czarne mierzenie.

Jak głębokie mogą być spadki?

Analiza czasowa i nałożenie dwóch ostatnich faz korekcyjnych/spadkowych, czy jak kto woli- bessy, wskazuje, że spadki będą trwały niemalże cały 2022 rok. Jeżeli zakres dwóch poprzednich korekt się pokryje, to spadki mogą sięgnąć bardzo głęboko i wycenę BTC możemy zobaczyć na poziomie po około 10 000 USD, a nawet 9 000 USD. Oczywiście wcześniej mamy ATH z grudnia 2017 roku w okolicach 20 000 USD i może to okazać się wystarczającym wsparciem.

Podsumowanie

Przedstawiona analiza oparta na poprzedniej analizie wolumenowej wskazuje, że prawdziwa przecena na BTC jest dopiero przed nami. Niemniej jednak sytuacja geopolityczna na świecie może nas zaskoczyć i całkowicie odwrócić sytuację oraz skrócić fazę spadków.

-----------------------------------------------
UWAGA:
Nie jest to porada inwestycyjna ani rekomendacja, a tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucie. Każdy przed podjęciem decyzji inwestycyjnej winien sam dokonać analizy rynku i taką decyzję oprzeć o własne przemyślenia. Pamiętaj inwestowanie wiąże się z ryzykiem i możliwością utraty nawet całego kapitału.
Beyond Technical AnalysisBitcoin (Cryptocurrency)BLXBTCcryptoFundamental AnalysishalvingkryptokryptotradingkryptowalutakryptowalutyTrend Analysis

Мои профили:

Похожие публикации

Отказ от ответственности