ENEA - czy sprzedaż LWB będzie szansą na wzrosty?

Enea od początku swojego debiutu jest w silnym trendzie spadkowym.
снимок
Wykres 1. Interwał tygodniowy

Po debiucie w 2009 roku spółka zanotowała ATH na poziomie 24,5zł w listopadzie 2010 jednak w późniejszym okresie kurs cały czas opadał osiągając minimum na covidowym dołku na poziomie 4zł.
Jeśli spojrzymy na wykres właśnie od marca 2020 to możliwe, że buduje się kanał wzrostowy. W kanale wzrostowym można wyrysować środek który stanowi znaczny opór/wsparcie dla całego ruchu.
снимок
Wykres 2. Interwał tygodniowy

Tym samym mamy opór na 6,8zł i dalej okolice 7,7zł.
Jeśli do wykresu dodamy średnia EMA to widać, że najważniejsza średnia to dzisiaj EMA200 która już zawróciła kurs na ostatnich dwóch sesjach. Ten poziom to 6,76zł i przebicie go może dać sygnał do szybkiego ruchu w górę.
снимок
Wykres 3. Interwał dzienny

Dodając zniesienia Fibonacciego od szczytu 10,84zł z listopada 2021 do dołka 4,5zł z października 2022 to kurs akcji ma opory na 6,9zł i dalej 50% zniesienia Fibonacciego na 7,67zł czyli wspomniany środek kanału wzrostowego na 7,7zł (Wykres 2.).
Patrząc na oscylatory również możemy mieć potwierdzenie sygnału, że inwestorzy będą testować poziom 7,7zł w najbliższym czasie.
снимок
Wykres 4. Interwał dzienny | oscylatory

Tak więc w scenariuszu LONG (taki zakładam dla pomysłu) przebicie EMA200 przy 6,75zł wzmocni ruch na północ. Jednak dopiero test od dołu i przebicie 50% zniesienia Fibonacciego 7,67zł może dać silny sygnał w kierunku nawet 10zł.
Negacją pomysłu będzie test wsparcia 6,56zł i w efekcie dotarcie do 6,25zł co może ostatecznie sprowadzić kurs w kierunku 5,5zł i wprowadzić notowania w dłuższy okres konsolidacji.

Wsparcie: 6,56/6,25/5,5zł
Opór: 6,75 / 7 / 7,67zł

Na koniec odniosę się do samego tytułu pomysłu.

Pewnym plusem od strony fundamentalnej, a co mogłoby wesprzeć notowania i wzrosty, może być transakcja sprzedaży Bogdanki, która zasili spółkę znaczą gotówką. Nie znamy ceny za jaką LWB zostanie sprzedana, jednak zakładam, że cena może oscylować w zakresie 45-50zł za akcję. Jeśli cena przekroczy 50zł wówczas można się spodziewać skokowego wzrostu nie tylko na LWB, ale również na ENEA.

Warto też pamiętać, że za 3Q23 spółka odnotuje wpływ dywidendy z Bogdanki na poziomie 57 mln co również znacząco wpłynie na wyniki spółki.
ENAENEAenergiaEnergy CommoditiesTechnical IndicatorsTrend Analysis

Podobają się analizy, uważasz, że są przydatne? Możesz postawić kawę: buycoffee.to/analizyd za co dziękuję :)

Twitter: twitter.com/AnalizyD
*Każda analiza to prywatne zdanie/opinia i nie stanowi rekomendacji do kupna/sprzedaży akcji"
Мои профили:

Отказ от ответственности