Właśnie TY powinieneś zainteresować się palladem. D1/T1

Jeśli chodzi o rynek metali szlachetnych, warto zwrócić uwagę na pallad, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę inwestorów w przeciwieństwie do złota. Ta analiza jest szczególnie ważna ze względu obecnych działań Rosji, kraju wydobywającego 44% złóż kruszcu. Metal ma duże znaczenie w wielu gałęziach rynku i wskazane jest się nim zainteresować.

Interwał D1 z końcem 2021 roku uwidocznił rosnący opór, od którego wielokrotnie odbijała się cena, wskazując strefę popytu 1896.50 USD. Dopiero początek Q1/2022 spowodował ponowne zaatakowanie niebieskiej linii. Obecne sygnały potwierdzają zwyżkowy kierunek palladu.
1) Nałożenie sankcji w związku z przejęciem przez Federacje Rosyjską części Ukrainy, przyczyni się do podwyższenia ceny rynkowej metalu.
2) Stochastic RSI wyszedł ze strefy "oversold" i daje zielone światło na wzrosty.
3) CHOP posiada energie do poprowadzenia intensywnego ruchu.
Tygodniowy wykres cechuje się powrotem wskaźnika MACD do dodatnich wartości oraz narysowaniem świecy powyżej wiodącej średniej kroczącej 50, zachęcając do dołączenia inwestorów bazujących na T1.

Do czego właściwie jest wykorzystywany pallad?
> Jubilerstwo (najbardziej znane)
> Elektronika - układy scalone, elektrody
> Medycyna - izotop palladu
> Branża samochodowa - katalizatory

Jeżeli nastąpi pokonanie dziennego oporu, pierwszym celem będzie wartość 2509.68 USD, która odznaczała się w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. Niezatrzymanie notowań w tym miejscu wywrze mniejszy lub większy wpływ na ww. branże i kolejnym targetem zostanie 2719.45 USD. Osiągnięcie ATH jest na ten moment niemożliwe do stwierdzenia.

DISCLAIMER (zrzeczenie się odpowiedzialności)
Żadna z informacji zawartych na moim profilu Tradingview nie jest rekomendacją inwestycyjną ani poleceniem. Każdy post jest to jedynie moja osobista opinia i pogląd. Z materiałów tych korzystasz na własną odpowiedzialność. Przedstawiony materiał nie stanowi „rekomendacji" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Zawarte treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

"Nie trzeba wierzyć w analizę techniczną, ale trzeba mieć świadomość, że inni wierzą."
#tradingjam
Fundamental AnalysisTechnical IndicatorsTrend Analysis

Отказ от ответственности