Zasadniczy tydzień dla srebra. D1/T1

Luty spowodował wzrost ceny metalu szlachetnego aż o 16%, jednak mimo pokonania tygodniowego oporu nad surowcem wciąż znajduje się strefa podaży, która skutecznie blokuje przed dalszym ruchem zwyżkowym. Ag położony jest w punkcie, mającym duży wpływ na roczną wartość notowań.

Ostatnie dni zeszłego tygodnia charakteryzowały się ponadprzeciętną zmiennością, tworząc z końcem sesji pinbar. Wypalenie świecy, która zapoczątkowała przełamanie formacji (tzw. fake-out), potwierdza brak chęci giełdy na kontynuowanie wzrostów, w konsekwencji zapowiada spadki lub konsolidacje. Za spowolnieniem tendencji wzrostowej jest wskaźnik CHOP, który również popiera wyczerpanie rynku oraz Stochastic RSI kierujący się w dół.
Srebro na interwale tygodniowym wydaje się zaokrąglać swój kurs. MACD wraca powoli do wartości powyżej 0.

Dlaczego ten tydzień jest taki ważny?
Jeżeli cena nie spadnie poniżej 23.807 USD, nastąpi konsolidacja, a ruch boczny tym samym odreaguje pesymistyczne sygnały wskaźników. Najważniejsze jest zamknięcie się tygodniowej świecy powyżej SMA 50, tworząc optymizm na kolejny tydzień. Pokonanie wsparcia #1 będzie wiązało się z opóźnieniem trendu T1.

„Rok 2022 powinien być dobry dla srebra. Globalna gospodarka podnosi się po pandemii, przemysł potrzebuje surowców, w tym srebra. Szczególnie duże zapotrzebowanie nadchodzi z sektora technologicznego oraz z firm rozwijających zielone technologie” – mówi Edmund Moy, ekspert U.S. Money Reserve. (źródło. strefainwestorow.pl)

Tygodniowymi zasięgami są:
1) 25.120 USD
2) 25.979 USD
3) 27.201 USD
4) 28.668 USD

DISCLAIMER (zrzeczenie się odpowiedzialności)
Żadna z informacji zawartych na moim profilu Tradingview nie jest rekomendacją inwestycyjną ani poleceniem. Każdy post jest to jedynie moja osobista opinia i pogląd. Z materiałów tych korzystasz na własną odpowiedzialność. Przedstawiony materiał nie stanowi „rekomendacji" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Zawarte treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

"Nie trzeba wierzyć w analizę techniczną, ale trzeba mieć świadomość, że inni wierzą."
#tradingjam
Chart PatternsTechnical IndicatorsTrend Analysis

Отказ от ответственности